Endodoncja

Niektóre problemy z uzębieniem nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Część kłopotów bowiem nie dotyczy szkliwa czy w ogóle powierzchni zęba, a jego miazgi. Leczenie kanałowe, jak inaczej się mówi o zabiegach endodontycznych, odbywa się z użyciem wysoce precyzyjnych narzędzi, które sięgają w głąb chorego zęba.

Kiedy jest ono konieczne? Najczęściej, kiedy stomatolog diagnozuje głębokie ubytki próchnicowe, martwicę lub zgorzele miazgi albo też stwierdza zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie endodontyczne jest też potrzebne w momencie, gdy planuje się leczenie protetyczne.

W warszawskim gabinecie Wellness Dentica pacjenci otrzymują profesjonalną opiekę stomatologiczną, prowadzoną przez doświadczonych dentystów, dysponujących najnowocześniejszym sprzętem. Jeszcze do niedawna leczenie kanałowe kojarzone było z bolesnymi zabiegami. Dzięki jednak wykorzystaniu precyzyjnych narzędzi, w tym specjalistycznych mikroskopów, cierpienie pacjenta jest zredukowane do minimum.

Cała kuracja zaczyna się od zdjęcia rentgenowskiego, które pozwala zdiagnozować skalę problemu. Często też jest konieczne kilkukrotne wykonanie RTG, co pozwala na bieżąco kontrolować postępowanie leczenia. Po wstępnej diagnostyce ząb jest otwierany, a następnie oczyszczany z martwej tkanki i bakterii.

Leczenie kanałowe z odbudową zęba

W większości przypadków prawidłowo wykonany zabieg endodontyczny polega jednak nie tylko na dokładnym oczyszczeniu zęba, ale też na jego odbudowie. Toteż po usunięciu zainfekowanej i martwej miazgi, kanały są uzupełniane specjalnym wypełniaczem, podobnie jak komora. Z biegiem czasu substancje te zyskują twardość odpowiadającą naturalnej wytrzymałości zęba.

Leczenie kanałowe w znieczuleniu

W przypadku leczenia kanałowego konieczne jest stosowanie odpowiednich środków znieczulających. Endodoncja bowiem jest zbyt bolesna, by obyła się bez tego elementu. Wynika to z faktu, że zęby są silnie unerwione, o czym wie każdy, kto choć raz doznał ich bólu.

W naszym gabinecie pacjenci mogą liczyć na komfortowe przeprowadzenie leczenia kanałowego dzięki specjalnemu znieczuleniu, wykonywanemu przy pomocy nowoczesnego urządzenia – The Wand. Posiada ono mikroprocesor, który odpowiedzialny jest za stopniowe wprowadzanie znieczulenia do organizmu pacjenta. Dzięki temu sam proces podawania substancji zobojętniających na ból nie powoduje dyskomfortu, za to jest precyzyjnie dawkowana.

W ramach endodoncji proponujemy m.in.:

Badanie

Podczas badania lekarz sprawdza twoje uzębienie pod kątem ewentualnych problemów wymagających leczenia kanałowego lub reendodoncji czyli powtórnego leczenia kanałowego.

Plan leczenia

Lekarz opracowuje plan i terminarz leczenia uwzględniając hierarchię problemów, twoje możliwości czasowe i finansowe.

Znieczulenie The Wand

THE WAND to urządzenie wyposażone w mikroprocesor, który steruje prędkością podawania znieczulenia. To nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego. Tak wykonane znieczulenie jest precyzyjne i skuteczne co jest bardzo ważne przy leczeniu endodontycznym.

Opinie o leczeniu endodontycznym w Wellness Dentica

Elżbieta i Maciej Żylak

Jesteśmy bardzo zadowoleni z leczenia w Wellness Dentica. Lekarze i właściciele kliniki są nie tylko dobrymi fachowcami, ale także bardzo sympatycznymi ludźmi i zawsze starają się jak najlepiej pomóc.

Elżbieta Maciej ŻylakowieLeczenie: zachowawcze, endodoncja, protetyka
Małgorzata Staszewska

Chodzę z całą rodziną do Wellness Dentica na Bukowińską od kilku lat. Jestem w pełni zadowolona z usług, lekarze zawsze dokładnie tłumaczą co robią i potrafią doradzić też w sprawach zapobiegania próchnicy. A co najważniejsze, zawsze wszystko zrobione solidnie bez rujnowania kieszeni.

Anna BorawskaLeczenie: zachowawcze, endodoncja