Endodoncja

W klinice Wellness Dentica w Warszawie znajdziecie Państwo dentystów wyspecjalizowanych w pedodoncji, czyli stomatologii dziecięcej. Błędne przekonanie, że zęby mleczne nie wymagają stałej opieki stomatologicznej może rzutować na kondycji i zdrowiu uzębienia stałego, które towarzyszyć ma człowiekowi przez całe życie. Kompleksowo zajmujemy się więc zębami mlecznymi i stałymi, nie tylko lecząc próchnicę, ale także przeprowadzając zabiegi profilaktyczne, takie jak fluoryzacja czy lakowanie bruzd. Uczymy dzieci techniki prawidłowego czyszczenia zębów, wyboru odpowiednich past i szczoteczek do zębów.

 

Cierpliwi i przyjaźni lekarze


Nasi stomatolodzy wyróżniają się odpowiednim podejściem do małych pacjentów. Za każdym razem dokładają starań, aby wizyta dziecka przebiegała w wesołej atmosferze i została zapamiętana jako miłe wydarzenie. Dlatego zapraszamy maluchy na wizyty adaptacyjne, podczas których dziecko może poznać klinikę, gabinet i oswoić się ze stomatologiem. Na ogół wizyta adaptacyjna kończy się na krótkiej rozmowie, czasem na zabiegu fluorowania zębów lakierem zapobiegającym powstawaniu próchnicy.

 

 Gabinety przyjazne dzieciom

Stomatologia dziecięca dysponuje szeregiem metod podnoszących komfort małych pacjentów podczas zabiegów. Obecnie powszechnie stosowany jest gaz rozweselający (podtlenek azotu), który jest absolutnie bezpieczny, ma działanie krótkotrwałe, a skutecznie uspokaja. Dzięki temu stomatolog może skutecznie przeprowadzić zabieg, bez narażania dziecka na przykre doznania. W naszym gabinecie Wellness Dentica w Warszawie mały pacjent może w trakcie zabiegu oglądać wybraną bajkę wyświetlaną na ekranie przy fotelu. W stomatologii dziecięcej stosuje się także różne formy motywowania dzieci do systematycznych wizyt u dentysty. Stąd powszechne nagradzanie upominkami dzielnych pacjentów. Pamiętajmy, że dziecko leczone nie na siłę, lecz w miłej atmosferze i bezboleśnie, chętniej będzie odwiedzało stomatologa w przyszłości. Obecne metody leczenia pozwalają wykonać każdy zabieg w znieczuleniu miejscowym, a sam moment podawania znieczulenia

W ramach endodoncji proponujemy m.in.:

Badanie

Podczas badania lekarz sprawdza twoje uzębienie pod kątem ewentualnych problemów wymagających leczenia kanałowego lub reendodoncji czyli powtórnego leczenia kanałowego.

Plan leczenia

Lekarz opracowuje plan i terminarz leczenia uwzględniając hierarchię problemów, twoje możliwości czasowe i finansowe.

Znieczulenie The Wand

THE WAND to urządzenie wyposażone w mikroprocesor, który steruje prędkością podawania znieczulenia. To nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego. Tak wykonane znieczulenie jest precyzyjne i skuteczne co jest bardzo ważne przy leczeniu endodontycznym.

Opinie o leczeniu endodontycznym w Wellness Dentica

Elżbieta i Maciej Żylak

Jesteśmy bardzo zadowoleni z leczenia w Wellness Dentica. Lekarze i właściciele kliniki są nie tylko dobrymi fachowcami, ale także bardzo sympatycznymi ludźmi i zawsze starają się jak najlepiej pomóc.

Elżbieta Maciej ŻylakowieLeczenie: zachowawcze, endodoncja, protetyka
Małgorzata Staszewska

Chodzę z całą rodziną do Wellness Dentica na Bukowińską od kilku lat. Jestem w pełni zadowolona z usług, lekarze zawsze dokładnie tłumaczą co robią i potrafią doradzić też w sprawach zapobiegania próchnicy. A co najważniejsze, zawsze wszystko zrobione solidnie bez rujnowania kieszeni.

Anna BorawskaLeczenie: zachowawcze, endodoncja