Periodontologia

Zdrowy i piękny uśmiech, to nie tylko zdrowe zęby – to również zdrowe dziąsła. Objawy takie jak:

  • odsłonięcie szyjek zębowych
  • nadwrażliwość na zmiany temperatury
  • wydłużanie się koron zębów
  • powstawanie szpar między zębami
  • przemieszczanie się zębów
  • rozchwianie czy nawet ich utrata
  • nieprzyjemny zapach z ust
  • krwawienie
  • obrzęk
  • zaczerwienienie dziąseł

…świadczą o chorobie dziąseł i innych tkanek otaczających zęby – paradontozie. We wszystkich powyższych problemach z pomocą przychodzi dziedzina stomatologii – periodontologia.

Periodontologia to dziedzina stomatologii, która obejmuje leczenie chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.

Choroby i stany zapalne tych właśnie tkanek są najczęstszą przyczyną utraty zębów. Większość dorosłych osób ma problemy z chorobami przyzębia. Są one najczęściej spowodowane niewłaściwym dbaniem o higienę jamy ustnej, niezdrowym trybem życia i złym odżywianiem. Innymi przyczynami mogą być: wrodzona skłonność do chorób przyzębia lub choroby ogólnoustrojowe osłabiające i obniżające odporność organizmu.

Zaniedbania w higienie oraz wczesnym leczeniu chorób przyzębia mogą doprowadzić nawet do utraty zębów, dlatego kładziemy duży nacisk na profilaktykę w tym obszarze – a więc profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego oraz prawidłowe utrzymywanie higieny jamy ustnej. Jeśli już dochodzi do zaawansowania choroby (stanu zapalnego przyzębia), sięgamy po rozwiązania chirurgiczne – oczyszczamy powierzchnię korzenia z płytki bakteryjnej oraz kamienia oraz dokonujemy korekty uszkodzonego dziąsła i kości.

Periodontologia dysponuje całą gamą metod leczniczych, jednak niezależnie od postaci choroby i jej zaawansowania, pierwszoplanową rolę w procesie leczniczym zawsze odgrywa higiena jamy ustnej.

Jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany przyzębia, najczęściej objawiające się nadwrażliwością dziąseł i krwawieniem dziąseł, należy niezwłocznie udać się na poradę do stomatologa i zadbać o higienę jamy ustnej. Osobom, które potrzebują leczenia paradontozy Warszawa oferuje dostęp do wielu dobrych specjalistów. Wellness Dentica od wielu lat utrzymuje sie w czołówce gabinetów stomatologicznych skutecznie zajmujących się chorobami dziąseł i przyzębia. Zapraszamy do nas.

stomatologia dziecięca Warszawa

W ramach periodontologii proponujemy m.in.:

Konsultacja

Podczas badania lekarz sprawdza twoje dziąsła i jamę ustną.

Plan leczenia

Lekarz opracowuje plan i terminarz leczenia oraz przygotowuje zalecenia do codziennej higieny i domowej dbałości o jamę ustną i dziąsła.

leczenie i profilaktyka schorzeń przyzębia
Kiretaże

Opinie o leczeniu periodontologicznym w Wellness Dentica

Zenon Żelepień

Miałem poważne problemy, które wymagały interwencji chirurgicznej oraz zastosowania implantów. W Wellness Dentica udało się je wszystkie rozwiązać i to tak, że nie wydałem na to majątku, choć miałem na początku takie obawy. Bardzo pomaga w tym przemyślana praca lekarzy i fakt, że ustala się z pacjentem jak będzie wyglądać leczenie - co ma do wyboru, jakie jest ryzyko tańszych rozwiązań i jakie koszty.

Zenon Żelepień Leczenie: chirurgia, implanty, protetyka