Implantologia

Piękny uśmiech zawsze kojarzy się z jasnym i pełnym uzębieniem. Zdarzają się jednak przypadki, przez które pojawiają się w nim ubytki. Choroby, nieszczęśliwe wypadki, a czasem po prostu wiek, mogą powodować utracenie jednego czy kilku zębów. To zaś mocno wpływa nie tylko na samopoczucie, ale też na zdrowie człowieka.

Według obiegowej opinii implantologia ma wymiar przede wszystkim estetyczny. Tymczasem ta ważna dziedzina stomatologii pomaga również w utrzymaniu odpowiedniej kondycji uzębienia. Utrata zęba, czy to w wypadku, w wyniku choroby lub przez ekstrakcję, niesie szereg nieprzyjemnych konsekwencji.

Pierwszą z nich jest fakt, że w wyniku utraty jednego z zębów siła nacisku, np. przy przeżuwaniu, przenoszona jest na te, które z nim sąsiadowały, przez co ulegają szybszemu zużyciu, a także narażone są na uszczerbki.

Z drugiej strony zaburzone są funkcje żucia – właściwe przemielenie pokarmu wymaga większego wysiłku, a z drugiej strony może bardziej angażować wyłącznie jedną stronę jamy ustnej.

Ostatecznie usunięcie zęba w dalszej perspektywie może również skutkować zanikiem kości, a konkretniej mówiąc – wyrostka zębodołowego. Co ważne – dotyczy to nie tylko miejsca, w którym powstał ubytek, ale także sąsiadujących zębów.

Pełne uzębienie ma też niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia. Jeśli nie możemy cieszyć się pełnym uśmiechem, to często rzutuje to na kondycję psychiczną, obniżając poczucie własnej wartości.

Wszczepianie implantów zębowych

Wybierając ofertę Wellness Dentica z Warszawy, można być pewnym profesjonalnego leczenia, obejmującego każdy etap wszczepiania implantu. Trzeba być jednak gotowym na to, że proces ten może zająć nawet 12 miesięcy. W tym czasie pacjent objęty jest opieką wykwalifikowanych lekarzy dentystów, którzy mają bogate doświadczenie w implantologii.

Jak wygląda leczenie? Pierwszy etap polega na wszczepieniu tytanowego „korzenia” w kość żuchwy lub szczęki. Następnie dziąsło jest zaszywane. W tym momencie zaczyna się najdłuższy proces – osteointegracja, czyli zintegrowanie się implantu z kością. Może to zająć od 3 do 12 miesięcy (niekiedy trwa to dłużej, jeśli kości są słabe lub uległy już zanikowi) – przez ten czas pacjent ma nałożoną tymczasową protezę, co pozwala mu normalnie funkcjonować.

Koronka, mosty lub protezy

Kolejnym etapem natomiast jest nałożenie korony, mostu lub protezy, dzięki którym pacjent może cieszyć się pełnym uzębieniem, które doskonale zastępuje i dopasowuje się do tego naturalnego.

Implanty zębów Warszawa

Oferowane w naszym gabinecie stomatologicznym implanty zębów pochodzą od renomowanych producentów. Do wyboru są m.in. korony porcelanowe lub pełnoceramiczne. Do ich zalet należy przede wszystkim to, że przywracają naturalność uśmiechu — sztuczne zęby można precyzyjnie dobrać odcieniem i kształtem do żywego uzębienia pacjenta. Do tego cechują się wysoką trwałością (przy odpowiedniej profilaktyce będą służyć przez całe życie), a poza tym są mniej problemowe niż zwykłe protezy — nie męczą, nie trzeba ich wyjmować i zakładać. Po przejściu więc przez całe leczenie implantologiczne wystarczy tylko zadbać o zwykłą profilaktykę i można cieszyć się na nowo pięknym uśmiechem.

Cena

Koszt wstawienia zębów na tytanowych „korzeniach” jest ściśle uwarunkowany zakresem wykonywanego zabiegu. Dlatego też każda cena usług implantologicznych jest ustalana indywidualnie z klientem. Nie zmienia to faktu, że w Wellness Dentica pacjenci z Warszawy i okolic mogą liczyć na preferencyjne stawki wszczepienia implantów.

Implantologia Warszawa - koronka zęba

W ramach implantologii proponujemy m.in.:

Badanie

Podczas badania lekarz sprawdza twoje uzębienie pod kątem możliwości zastosowania implantów.

Plan leczenia

Lekarz opracowuje plan i terminarz leczenia wyznaczając kolejne wizyty ściśle według typowego harmonogramu umieszczenia implantu. Może on ulec zmianom w zależności od przebiegu leczenia.

Opinie o leczeniu implantologicznym w Wellness Dentica

Katarzyna Głuc

Wellness Dentica to moim zdaniem bardzo przyjazna klinika - mam taką opinię po leczeniu w kilku gabinetach stomatologicznych. Oprócz wysokiego poziomu leczenia i dobrych cen ważne są też relacje z właścicielami i personelem, dla mnie to osobiście jeden z najważniejszych plusów.

Katarzyna GłucLeczenie: zachowawcze, protetyka, implantologia
Marcin i Magdalena Rusinowscy

Korzystamy z usług Wellness Dentica całą rodziną. Nasze dzieci - Maksymilian i Maja są prowadzone przez lekarzy z tej kliniki od wczesnego dzieciństwa i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Podoba nam się bardzo to,  że w klinice stosuje się bardzo dobre materiały i technologie.

Marcin i Magdalena RusinowscyLeczenie: zachowawcze, stom. dziecięca, implanty, protetyka