Leczenie zachowawcze

Sprawdź nasze promocje:

 • ZIMOWE PORANKI -10% zniżki na leczenie zachowawcze od 9.00 do 14.00 (Promocja trwa do 1 marca).
 • HIGIENIZACJA: skaling + piaskowanie + fluor = 250 zł
 • PROMOCJA DLA STUDENTÓW – 12% zniżki na leczenie zachowawcze (przysługuje za okazaniem legitymacji studenckiej. Promocja trwa do 25 czerwca).

W cenniku znajdują się informacje o pozostałych usługach które są wykonywane w naszej Klinice >>

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi:

 • leczenie próchnicy zębów,
 • odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia)
 • leczenie endodontyczne (kanałowe).

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę i wiele innych schorzeń np.: schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, a także choroby serca, nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Leczenie próchnicy opiera się w naszej klinice o najlepszej jakości sprzęt i materiały. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Znieczulamy także w technologii komputerowej – posiadamy urządzenie do kompterowego znieczulania THE WAND.

Wypełnienia

Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych) z wypełniaczami szklanymi, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba. W naszej klinice wprowadzamy systematycznie najnowocześniejsze rozwiązania obowiązujące w stomatologii, m. in. materiały kompozytowe oparte o nanotechnologię.


Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka to pierwszy i zarazem najważniejszy krok w leczeniu próchnicy i paradontozy. Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest kluczem do utrzymania zdrowych zębów i przyzębia. Zadaniem profilaktyki jest przede wszystkim walka z płytką nazębną. Systematycznie przeprowadzane profesjonalne zabiegi profilaktyczne wraz z dostosowaniem się pacjenta do wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji gwarantują zdrowe zęby i dziąsła, a tym samym piękny i zdrowy uśmiech.

Badania profilaktyczne jamy ustnej mają na celu wykrycie próchnicy zębów we wczesnym stadium jej rozwoju i tym samym zapobieganiu wszelkim powikłaniom. Regularne wizyty kontrolne w naszej Klinice Stomatologicznej umożliwiają wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości w jamie ustnej.

Oferujemy naszym pacjentom pełen zakres profesjonalnych zabiegów profilaktycznych przy zastosowaniu sprawdzonych metod profilaktyki stomatologicznej. Na początku przeprowadzamy instruktaż higieny jamy ustnej. W przypadku pacjentów u których istnieje taka potrzeba wykonujemy profesjonalne oczyszczenie zębów oraz usuwanie kamienia.

W ramach stomatologii zachowawczej proponujemy m.in.:

Badanie

Podczas badania lekarz sprawdza twoje uzębienie pod kątem ewentualnych ognisk próchnicy i ubytków do leczenia, problemów z kamieniem nazębnym, odsłoniętymi szyjkami zębów. Sygnalizuje także ewentualnie zaobserwowane problemy ortodontyczne zalecając wtedy kontakt z ortodontą.

Plan leczenia

Lekarz opracowuje plan i terminarz leczenia uwzględniając hierarchię problemów – od tych najpoważniejszych i wymagających szybkiej interwencji do tych mniej pilnych.

Laser do wykrywania próchnicy

Laser DIAGNOdent Pen 2190 firmy KaVo

Używamy tego laseru w Wellness Dentica. Jest to duża zmiana w podejściu do Pacjenta i jego potrzeb. To nowa technologia w diagnostyce próchnicy. Pozwala na niezwykle skuteczną ocenę diagnostyczną i co za tym idzie prawidłowy wybór terapii. Pozwala na bardzo skuteczne monitorowanie stanu uzębienia pacjentów.

Laser DIAGNOdent służy do wykrywania wczesnych zmian patologicznych w strukturach twardych tkanek zęba, zmian próchnicowych rozwijających się w tkankach zęba, który na pierwszy rzut oka wydaje się zdrowy. Nie ma możliwości wykrycia takiego ubytku za pomocą tradycyjnych metod diagnostyki. Zmiany te dotyczą ognisk demineralizacji i zmian w szkliwie oraz zębinie, wczesne zmiany próchnicowe typu plamy próchnicowe na powierzchniach gładkich, jak i w bruzdach zębów oraz poddziąsłowo na powierzchni korzeni.

Jak działa Laser DIAGNOdent Pen

Urządzenie działa na zasadzie wykrywania fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba, już przy niewielkiej demineralizacji. Aparat ten wykorzystuje zjawisko fluorescencji. Cyfrowa analiza sygnału fluorescencji pozwala na ocenę stanu mineralizacji badanej powierzchni. Badanie takie jest szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne. Nie ma potrzeby oceniania zdjęć RTg, ani naruszania powierzchni szkliwa zgłębnikiem. Wiązka światła laserowego (długość fali 655 nm) jest absorbowana przez organiczne i nieorganiczne komponenty tkanek twardych. Część światła jest reemitowana w postaci fluorescencji w podczerwieni. Fluorescencja ta ulega zmianom w wyniku demineralizacji i zmian próchnicowych, przez co może być poddana analizie. Wyniki z pomiarów są wyświetlane na ekranie DIAGNOdentu oraz podawane poprzez sygnał akustyczny.

Podstawowe zalety DIAGNOdentu to:

 • wysoka skuteczność urządzenia pozwalająca na wykrycie już najmniejszych defektów np. ognisk demineralizacji, czy próchnicy w fazie początkowej
  analizy urządzenia nie uszkadzające tkanek zęba
 • możliwość badania powierzchni zgryzowych, płaskich, jak również stycznych wszystkich zębów
 • możliwość zbadania kamienia i próchnicy obecnych poddziąsłowo, w kieszonkach patologicznych
 • rozróżnienie zmian odwracalnych od nieodwracalnych
 • możliwość kontroli szczelności brzeżnej wypełnień
 • szybka możliwość przeprowadzenia testu diagnostycznego laserem
 • czytelne wyniki, podawane w formie cyfrowej na wyświetlaczu
 • możliwość podjęcia odpowiedniej formy działań profilaktycznych lub terapii minimalnie inwazyjnej.
Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Sedacja gazem rozweselającym wywołuje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Ta przyjazna i bardzo bezpieczna metoda znoszenia lęku szczególnie zalecana jest dla dzieci, gdyż wykazują one szczególny brak tolerancji na stres i ból. Jednocześnie bardzo wdzięcznie reagują na podtlenek azotu – śniąc o bajecznych przygodach, lataniu lub dryfowaniu w wodzie, w powietrzu, w chmurach lub w kosmosie. Przemiana, jaka zachodzi w zachowaniu trudnego dziecka, jest wprost trudna do uwierzenia: wielu małych pacjentów nie obawia się już kolejnych wizyt u stomatologa. Podtlenek azotu jest całkowicie bezpieczny dla dzieci i przestaje działać w chwili przerwania podawania.

Znieczulenie The Wand

THE WAND to urządzenie wyposażone w mikroprocesor, który steruje prędkością podawania znieczulenia. To nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina długopis.Środek znieczulający deponowany jest bardzo wolno, co pozwala wyeliminować uczucie bólu i rozpierania. Dzięki temu wykonane znieczulenie jest precyzyjne, skuteczne i bezpieczne.

Wypełnienia

Oferujemy najwyższej jakości wypełnienia światłoutwardzalne, chemoutwardzalne a także wypełnienia wzmacniane ćwiekami z włókna szklanego. W uzasadnionych terapeutycznie przypadkach zakładamy też wypełnienia czasowe.

Odbudowy

Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy oraz najwyższej jakości nowoczesnym meteriałom jesteśmy dziś w stanie odbudować nawet zęby z bardzo dużymi ubytkam.  Pozwala to w wielu przypadkach uniknąć konieczności zakładania implantów.

Piaskowanie

Piaskowanie polega na usuwaniu osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów przy pomocy piasku stomatologicznego pod ciśnieniem. Szczególnie często zabiegowi piaskowania powinni poddawać się palacze oraz osoby pijące dużo kawy i herbaty

Fluoryzacja

Jest to zabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę, dzięki czemu są one bardziej odporne na kwasy i bakterie powodujące próchnicę. Ponadto fluor powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów (scalingu).

Lakierowanie

Wykonujemy zabieg lakierowania zębów, polegający na pokrywaniu zębów lakierem fluorowym. Dzięki lakierowaniu wzmacnia się szkliwo zębów, co powoduje, że są mniej podatne na próchnicę. Aby zapewnić pełną ochronę fluorową jamy ustnej zabieg trzeba regularnie powtarzać kilka razy do roku. Preparaty fluorowe zapobiegają również nadwrażliwości szyjek.

Lakowanie

Lakowanie polega na wypełnieniu bruzd i zagłębień zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnymi żywicami. Wskazane do lakowania są tak ukształtowane zęby, które pomimo dokładnego szczotkowania nie są dokładnie oczyszczane, gdzie w bruzdach mogą zalegać resztki pokarmu, co może powodować ubytki próchnicowe na powierzchni żującej zęba. Próchnica tego typu postępuje bardzo szybko, dlatego ważne jest aby wykonać lakowanie zaraz po wyrżnięciu się zęba.

Instruktaż higieny jamy ustnej

Instruktaż higieny jamy ustnej obejmuje m.in. wybór odpowiedniej szczotki, preparatów, nici dentystycznych, różnego rodzaju szczoteczek międzyzębowych oraz metod czyszczenia.

Opinie o leczeniu zachowawczym w Wellness Dentica

Katarzyna Głuc

Wellness Dentica to moim zdaniem bardzo przyjazna klinika - mam taką opinię po leczeniu w kilku gabinetach stomatologicznych. Oprócz wysokiego poziomu leczenia i dobrych cen ważne są też relacje z właścicielami i personelem, dla mnie to osobiście jeden z najważniejszych plusów.

Katarzyna GłucLeczenie: zachowawcze, protetyka, implantologia
Marcin i Magdalena Rusinowscy

Korzystamy z usług Wellness Dentica całą rodziną. Nasze dzieci - Maksymilian i Maja są prowadzone przez lekarzy z tej kliniki od wczesnego dzieciństwa i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Podoba nam się bardzo to,  że w klinice stosuje się bardzo dobre materiały i technologie.

Marcin i Magdalena RusinowscyLeczenie: zachowawcze, stom. dziecięca, implanty, protetyka
Dorota Zyskowska z córką Oliwią

Dzięki temu, że jesteśmy pacjentami Wellness Dentica, moja córeczka Oliwia w ogóle nie wie co to strach przed dentystą. Są tam lekarze którzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Ale chodzi ie tylko o to. Dzięki poradom, jakie tam dostajemy przy wizytach kontrolnych, Oliwka ma w porównaniu z rówieśnikami bardzo zdrowe zęby i nie trzeba dużych interwencji. Ja nie miałam kiedyś tak dobrych dentystów i było trochę leczenia...

Dorota Zyskowska z córką Oliwią Leczenie: zachowawcze i stom. dziecięca
Elżbieta i Maciej Żylak

Jesteśmy bardzo zadowoleni z leczenia w Wellness Dentica. Lekarze i właściciele kliniki są nie tylko dobrymi fachowcami, ale także bardzo sympatycznymi ludźmi i zawsze starają się jak najlepiej pomóc.

Elżbieta Maciej ŻylakowieLeczenie: zachowawcze, endodoncja, protetyka
Małgorzata Staszewska

Chodzę z całą rodziną do Wellness Dentica na Bukowińską od kilku lat. Jestem w pełni zadowolona z usług, lekarze zawsze dokładnie tłumaczą co robią i potrafią doradzić też w sprawach zapobiegania próchnicy. A co najważniejsze, zawsze wszystko zrobione solidnie bez rujnowania kieszeni.

Anna BorawskaLeczenie: zachowawcze, endodoncja
Marta Dałek

W Wellness Dentica pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się zapomnieć o stresie. Nie było to co prawda borowanie tylko zakładanie aparatu, ale doktor tak mi wszystko wyjaśnił i działał z wyczuciem, że byłam spokojna. Aparat nosi się świetnie 🙂

Marta Dałek Leczenie: zachowawcze i ortodoncja