Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Kiedy stosuje się leczenie kanałowe pod mikroskopem? Ile kosztuje? Dlaczego warto korzystać z tej technologii?

leczenie kanałowe mikroskopemLeczenie kanałowe pod mikroskopem to efekt rozwoju współczesnej endodoncji. Technika ta, zapewnia dokładność wykonania zabiegu. Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo tego, że czeka nas w przyszłości reendodoncja, czyli powtórne leczenie kanałowe. Najmniejsza nawet niedokładność w oczyszczeniu kanałów może skutkować odnowieniem się infekcji, która w dodatku przebiega wtedy w ukryciu, głęboko pod wypełnieniem. Należy pamiętać, że skuteczność oczyszczenia kanałów zależy w dużym stopniu od ich indywidualnej budowy i nigdy nie ma gwarancji, że operacja powiedzie się w 100%. Niedokładności nie wynikają zwykle z zaniedbać stomatologa – lekarz przy najlepszych nawet chęciach nie zawsze jest w stanie wyczyścić wszystko. Użycie mikroskopu bardzo podnosi prawdopodobieństwo pełnego sukcesu.

 

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem ma dokładnie ten sam cel co tradycyjne leczenie kanałowe. Różni się przede wszystkim metodą pracy i precyzją. Stomatolog w czasie leczenia musi odnaleźć i oczyścić wszystkie kanały zęba. Usuwa z nich resztki miazgi, poszerza i udrażnia a następnie zakłada wypełnienie. Istota skuteczności zabiegu leży w dobrym zlokalizowaniu kanałów, opracowaniu ich oraz w dokładności oczyszczenia kanałów. W tym właśnie celu stosuje się mikroskop zabiegowy, który pozwala lekarzowi odnaleźć i opracować kanały oraz zminimalizować ryzyko tego, że nie zostaną całkowicie oczyszczone.

Leczenie kanałowe mikroskopem pomaga całkowicie oczyścić kanały na całej ich długości.

 

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu nie musi być wcale droższe niż to tradycyjne, bez mikroskopu. Choć za leczenie jednego kanału zapłacimy na ogół więcej niż przy leczeniu bez mikroskopu to musimy też pamiętać o zmniejszonym prawdopodobieństwie powtórnego leczenia kanałowego w przyszłości.

Poza tym w ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem w Warszawie w niektórych gabinetach stomatologicznych są takie jak ceny leczenia bez mikroskopu w innych. Za jeden kanał bez mikroskopu zapłacimy czasem 150 zł, częściej 180, a czasem nawet 200 zł. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem zaczynają się w stolicy już od 200 zł (np. w klinice Wellness Dentica), a dochodzą do 300 zł.

Wiele zależy też od tego jak wielu wizyt wymaga leczenie kanałowe mikroskopem. Dzięki leczeniu kanałowemu pod mikroskopem może ich być mniej, ponieważ lekarz może działać z większą pewnością i dokładnością.

Mikroskop nie tylko w leczeniu kanałowym

Mikroskop można wykorzystywać nie tylko w leczeniu endodontycznym, ale także w każdym leczeniu zębów, w chirurgii, a także leczeniu dziąseł. Ułatwia to wszechstronnie pracę stomatologom, którzy miewają czasem trudności w dostępie i widoczności niektórych obszarów w jamie ustnej.

Zapraszamy do leczenia kanałowego pod mikroskopem w Wellness Dentica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe są pola oznaczone symbolem *