Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Kiedy stosuje się leczenie kanałowe pod mikroskopem? Ile kosztuje? Dlaczego warto korzystać z tej technologii?

leczenie kanałowe mikroskopemLeczenie kanałowe pod mikroskopem to efekt rozwoju współczesnej endodoncji. Technika ta, zapewnia dokładność wykonania zabiegu. Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo tego, że czeka nas w przyszłości reendodoncja, czyli powtórne leczenie kanałowe. Tak się zdarza, gdy lekarze nie używają mikroskopu ponieważ najmniejsza nawet niedokładność w oczyszczeniu kanałów może skutkować odnowieniem się infekcji, która w dodatku przebiega wtedy w ukryciu, głęboko pod wypełnieniem.

 

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem ma dokładnie ten sam cel co tradycyjne leczenie kanałowe. Różni się przede wszystkim metodą pracy i precyzją. Stomatolog w czasie leczenia musi odnaleźć i oczyścić wszystkie kanały zęba. Usuwa z nich resztki miazgi, poszerza i udrażnia a następnie zakłada wypełnienie. Istota skuteczności zabiegu leży w dobrym zlokalizowaniu kanałów, opracowaniu ich oraz w dokładności oczyszczenia kanałów. W tym właśnie celu stosuje się mikroskop zabiegowy, który pozwala lekarzowi odnaleźć i opracować kanały oraz zminimalizować ryzyko tego, że nie zostaną całkowicie oczyszczone. Leczenie kanałowe mikroskopem pomaga całkowicie oczyścić kanały na całej ich długości.

 

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu nie musi być wcale droższe niż to tradycyjne, bez mikroskopu. Choć za leczenie jednego kanału zapłacimy na ogół więcej niż przy leczeniu bez mikroskopu to musimy też pamiętać o zmniejszonym prawdopodobieństwie powtórnego leczenia kanałowego w przyszłości. Poza tym w ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem w Warszawie w niektórych gabinetach stomatologicznych są takie jak ceny leczenia bez mikroskopu w innych. Za jeden kanał bez mikroskopu zapłacimy czasem 150 zł, częściej 180, a czasem nawet 200 zł. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem zaczynają się w stolicy już od 200 zł (np. w klinice Wellness Dentica), a dochodzą do 300 zł. Wiele zależy też od tego jak wielu wizyt wymaga leczenie kanałowe mikroskopem. Dzięki leczeniu kanałowemu pod mikroskopem może ich być mniej, ponieważ lekarz może działać z większą pewnością i dokładnością.

 

Mikroskop nie tylko w leczeniu kanałowym

Mikroskop można wykorzystywać nie tylko w leczeniu endodontycznym, ale także w każdym leczeniu zębów, w chirurgii, a także leczeniu dziąseł. Ułatwia to wszechstronnie pracę stomatologom, którzy miewają czasem trudności w dostępie i widoczności niektórych obszarów w jamie ustnej.

Zapraszamy do leczenia kanałowego pod mikroskopem w Wellness Dentica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe są pola oznaczone symbolem *