Implantologia

Metodą uzupełniania luk w uzębieniu, jaka cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów jest implantologia. Ta dziedzina stomatologii rozwija się i jest udoskonalana od 30 lat. Implanty zębów dedykowane są osobom, które w wyniku choroby lub urazu utraciły ząb wraz z korzeniem Leczenie polega na zastąpieniu naturalnego korzenia tytanowym, który po wszczepieniu integruje się z tkanką kostną pacjenta. Na wszczepie osadzana jest korona, most lub proteza wykonana z doskonałego materiału pełnoceramicznego lub porcelanowego.

Największą zaletą implantów zębów jest komfort ich użytkowania. Zęby osadzone są w szczęce na stałe, są nieruchome, dają pełen komfort jedzenia, uśmiechu i codziennej higieny. Są niemal tak samo komfortowe i wytrzymałe jak naturalne zęby. Ponadto wszczepienie implantu zapobiega procesowi zaniku kości, jaki następuje z czasem po usunięciu zęba. Odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa pozwalają zachować implanty zębów do końca życia.

Leczenie implantologiczne w stomatologii to proces długotrwały i składa się z dwóch etapów. Najpierw w kość żuchwy lub szczęki wszczepia się tytanowy implant, który wyglądem przypomina wkręt. Następnie na ranę dziąsła zakłada się szew i należy odczekać od 3 do nawet 12 miesięcy, aż nastąpi osteointegracja, czyli zrośnięcie tytanu z tkanką kostną. Gdy ten etap zakończy się powodzeniem, można nałożyć koronę, most lub protezę. Oczywiście w oczekiwaniu na właściwe uzupełnienie pacjent korzysta z tymczasowego. Zbyt słabe bądź ulegające zanikowi kości szczęki lub żuchwy mogą wydłużyć leczenie. Niemniej w stomatologii stosowane są specjalne zabiegi sprzyjające augmentacji, czyli nadbudowaniu kości. Należą do nich podniesienie dna zatoki oraz sterowana regeneracja kości.

Decydując się na wszczepienie implantów zębów w klinice Wellness Dentica w Warszawie oddajecie się w ręce doświadczonych specjalistów. To pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone zgodnie z najwyższymi standardami i dbałością o komfort pacjenta. Pamiętajmy, że brak nawet jednego zęba, to nie tylko problem estetyczny, ale i czynnościowy. Funkcje żucia zaburzają się, a siły fizyczne przenoszone są na sąsiadujące z luką uzębienie, co przyspiesza jego zużywanie. Uzupełnianie luk w uzębieniu podnosi pewność siebie i sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni.

Implanty zębów to idealne rozwiązanie protetyczne, ponieważ:

  • przywracają piękny uśmiech,
  • w sposób trwały odtwarzają brakujące uzębienie,
  • podnoszą komfort fizyczny i psychiczny pacjenta,
  • zapewniają doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia,
  • nie przynoszą problemów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi (szlifowanie zębów, wyjmowanie protez itp.).

W klinice Wellness Dentica w Warszawie stosujemy wyłącznie implanty zębów zaprojektowane i wytwarzane przez renomowanych producentów. Gwarantują one naszym pacjentom najwyższą jakość, bezpieczeństwo i niezawodną estetykę.

W zakresie leczenia implantologicznego oferujemy następujące zabiegi:

  • implanty zębów (różne systemy),
  • korony porcelanowe,
  • korony pełnoceramiczne,
  • mosty,
  • protezy.

W ramach implantologii proponujemy m.in.:

Badanie

Podczas badania lekarz sprawdza twoje uzębienie pod kątem możliwości zastosowania implantów.

Plan leczenia

Lekarz opracowuje plan i terminarz leczenia wyznaczając kolejne wizyty ściśle według typowego harmonogramu umieszczenia implantu. Może on ulec zmianom w zależności od przebiegu leczenia.

Opinie o leczeniu implantologicznym w Wellness Dentica

Katarzyna Głuc

Wellness Dentica to moim zdaniem bardzo przyjazna klinika - mam taką opinię po leczeniu w kilku gabinetach stomatologicznych. Oprócz wysokiego poziomu leczenia i dobrych cen ważne są też relacje z właścicielami i personelem, dla mnie to osobiście jeden z najważniejszych plusów.

Katarzyna GłucLeczenie: zachowawcze, protetyka, implantologia
Marcin i Magdalena Rusinowscy

Korzystamy z usług Wellness Dentica całą rodziną. Nasze dzieci - Maksymilian i Maja są prowadzone przez lekarzy z tej kliniki od wczesnego dzieciństwa i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Podoba nam się bardzo to,  że w klinice stosuje się bardzo dobre materiały i technologie.

Marcin i Magdalena RusinowscyLeczenie: zachowawcze, stom. dziecięca, implanty, protetyka