Ortodoncja

W klinice stomatologicznej Wellness Dentica w Warszawie znajdziecie Państwo kompleksową opiekę ortodontyczną. Oferujemy nowoczesne i wielofazowe sposoby leczenia wad zgryzu oraz zaburzeń w funkcjonowaniu stawów skroniowo-żuchwowych.

Ortodonta Wellness Dentica przygotowuje indywidualne rozwiązania terapeutyczne dla każdego pacjenta. Pod uwagę brane są wiek, zaawansowanie wady zgryzu, odczucia estetyczne pacjenta, kondycja stawów skroniowo-żuchwowych itp. Celem leczenia jest prawidłowe ustawienie zębów w łuku tak, aby uzyskać właściwe położenie koron względem siebie oraz pomiędzy górną a dolną szczęką.

Dynamiczny rozwój ortodoncji na przestrzeni ostatnich lat pozwala dziś leczyć nawet najbardziej skomplikowane nieprawidłowości.

Etapy leczenia ortodontycznego:

  • badanie,
  • pobranie wycisków w celu wykonania modeli gipsowych,
  • analiza RTG,
  • ustalenie planu leczenia,
  • założenie aparatu stałego,
  • wizyty kontrolne co miesiąc,
  • zdjęcie aparatu na zakończenie leczenia,
  • noszenie aparatu retencyjnego w celu utrzymania efektów.

Dobry ortodonta przeprowadzi skuteczne leczenie zarówno u pacjenta w wieku dziecięcym, jak i u dorosłego. Ograniczeń wiekowych praktycznie nie ma. Jedynym warunkiem jest zdrowie jamy ustnej – zębów i dziąseł. Wszelkie ubytki i stany zapalne muszą zostać wyleczone. Dzieci z uzębieniem mlecznym na ogół nie podlegają leczeniu u ortodonty, choć niektóre wady zgryzu mogą wymagać interwencji specjalisty już we wczesnym dzieciństwie. Warto podkreślić, że w trakcie leczenia wad zgryzu pacjenta obowiązuje wzmożona higiena jamy ustnej z zastosowaniem specjalnych szczoteczek i preparatów higienicznych.

Ważne, aby takie leczenie przeprowadzał dobry ortodonta

Oferujemy pełen zakres usług w dziedzinie ortodoncji, od profilaktyki, przez leczenie wczesne, na skomplikowanych aparatach stałych skończywszy. Aparaty ruchome i stałe, którymi dysponujemy, pozwalają na prostowanie nawet najbardziej skomplikowanych wad zgryzu. Dobry ortodonta jest w stanie zaoferować swojemu pacjentowi rozwiązania, które najpełniej zrealizują oczekiwania estetyczne. Nowoczesne aparaty kosmetyczne wyposażone są w systemy zamków umożliwiające ustawianie zębów w sposób niewidoczny dla otoczenia. Ważne aby taki aparat wyregulował dobry ortodonta. Warszawa to rynek na którym działa wiele świetnych gabinetów ortodontycznych. Jesteśmy dumni z tego, że zatrudniamy wybitnych lekarzy i na tak konkurencyjnym rynku jak stołeczny, od lat utrzymujemy się w czołówce gabinetów ortodontycznych.

W ramach ortodoncji proponujemy m.in.:

Konsultacja

Podczas badania lekarz sprawdza twoje uzębienie pod kątem ewentualnych problemów ortodontycznych.

Plan leczenia

Lekarz opracowuje plan i terminarz leczenia uwzględniając hierarchię problemów – od tych najpoważniejszych i wymagających szybkiej interwencji do tych mniej pilnych.

Aparaty ortodontyczne (ruchome, stałe, metalowe, estetyczne)
Aparaty językowe INCOGNITO

Oferuje miejsce, gdzie pracuje najlepszy ortodonta w Warszawie!

Retencje

Skontaktuj się z Nami i poznaj nasze usługi w zakresie ortodoncji!

Ortodonta Warszawa Mokotów, ul. Bukowińska 22a lok. 11u
Zapraszamy!

Opinie o leczeniu ortodontycznym w Wellness Dentica

Marta Dałek

W Wellness Dentica pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się zapomnieć o stresie. Nie było to co prawda borowanie tylko zakładanie aparatu, ale doktor tak mi wszystko wyjaśnił i działał z wyczuciem, że byłam spokojna. Aparat nosi się świetnie 🙂

Marta Dałek Leczenie: zachowawcze i ortodoncja