Stomatologia dziecięca

Mali pacjenci potrzebują nie tylko profesjonalnego, ale też wyjątkowo przyjaznego podejścia ze strony stomatologa. Dzieci, aby chętnie chodziły do dentysty, muszą mu wpierw zaufać. Nic dziwnego – uzębienie jest jedną z najwrażliwszych części ciała człowieka, a wszelkie stany chorobowe, podobnie jak nieumiejętne podejście do leczenia pierwszych zębów, powodują nieznośny ból.

Mleczne zęby wymagają równie troskliwej opieki, jak te wyrastające na ich miejsce. Od tego, jak się o nie dba, może bowiem zależeć zdrowie stałych zębów, które zostają z nami na całe życie.

W naszym gabinecie doskonale rozumiemy tę zależność, a także wiemy, że najmłodsi pacjenci potrzebują przyjemnej atmosfery. Leczenie zębów w Wellness Dentica z Warszawy odbywa się w przyjaznych dla dzieci warunkach. Maluchy mogą liczyć nie tylko na bezbolesną kurację, ale też na wizyty adaptacyjne, w których trakcie zapoznają się z całym gabinetem, jak i jego pracownikami.

Najmłodsi pacjenci mogą liczyć na zabiegi niezbędne dla zachowania zdrowia uzębienia jak fluoryzacja czy lakowanie bruzd. Nauczą się również, jak prawidłowo samodzielnie dbać o higienę jamy ustnej.

 

Leczenie zębów ozonem

Nasi specjaliści dokładają starań, by wszelkie nieprzyjemności związane z leczeniem zębów zniwelować do minimum. Dlatego też stale wprowadzamy najnowsze rozwiązania. Jednym z nich jest ozonoterapia. Ozonowanie to wykorzystanie właściwości utleniających ozonu w warunkach kontrolowanych. Dzięki niemu można łatwo wyeliminować bakterie przyczyniające się do stanów patologicznych w zębach.

Urządzenie zmienia pobierany z powietrza tlen w ozon i dostarcza go specjalnym rękawem w wybrane miejsce. Krótki czas zabiegu, a także jego efektywność (ozonowanie usuwa nawet do 99,9% bakterii próchnicowych) przy ograniczeniu bólu do minimum sprawiają, że wizyta u dentysty nie jest dla dziecka traumą, a jedną z wielu przygód, jakie czekają je w życiu.

Stomatologia – Gaz rozweselający

Dla tych maluchów, które wyjątkowo boją się wizyty, stomatolog ma przygotowany gaz rozweselający. Podtlenek azotu jest całkowicie nieszkodliwy, za to pomaga rozluźnić się małym pacjentom, dzięki czemu można bez problemu przeprowadzić konieczny zabieg.

Odwiedzając nasz gabinet w Warszawie, dzieci nie nabędą złych skojarzeń z dentystą i chętniej będą korzystały z jego pomocy – zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku pojawienia się stanów chorobowych.

stomatologia dziecięca Warszawa

W ramach stomatologii dziecięcej proponujemy m.in.:

Badanie

Podczas badania lekarz sprawdza uzębienie dziecka pod kątem ewentualnych ognisk próchnicy i ubytków do leczenia. Sygnalizuje także ewentualnie zaobserwowane problemy ortodontyczne zalecając wtedy kontakt z ortodontą.

Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Sedacja gazem rozweselającym wywołuje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Ta przyjazna i bardzo bezpieczna metoda znoszenia lęku szczególnie zalecana jest dla dzieci, gdyż wykazują one szczególny brak tolerancji na stres i ból. Jednocześnie bardzo wdzięcznie reagują na podtlenek azotu – śniąc o bajecznych przygodach, lataniu lub dryfowaniu w wodzie, w powietrzu, w chmurach lub w kosmosie.

Przemiana, jaka zachodzi w zachowaniu trudnego dziecka, jest wprost trudna do uwierzenia: wielu małych pacjentów nie obawia się już kolejnych wizyt u stomatologa. Podtlenek azotu jest całkowicie bezpieczny dla dzieci i przestaje działać w chwili przerwania podawania.

Znieczulenie The Wand

THE WAND to urządzenie wyposażone w mikroprocesor, który steruje prędkością podawania znieczulenia. To nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina długopis.Środek znieczulający deponowany jest bardzo wolno, co pozwala wyeliminować uczucie bólu i rozpierania. Dzięki temu wykonane znieczulenie jest precyzyjne, skuteczne i bezpieczne.

Ozonoterapia

Ozonoterapia polega na kontrolowanym wykorzystaniu silnych właściwości utleniających ozonu, który eliminuje bakterie powodujące zmiany w zębach.

Ozonator pobiera tlen z powietrza i zamienia go w ozon, który podawany jest specjalnym rękawem na chory ząb. Cały zabieg trwa kilkanaście sekund i pozwala usunąć 99,9% bakterii próchnicowych. Ponadto po zabiegu pacjenci otrzymują specjalne preparaty stymulujące remineralizację szkliwa. W przypadku próchnicy korzeni i bruzd remineralizacja i twardnienie następuje najczęściej w ciągu 4-12 tygodni.

Ozonoterapia jest doskonałym sposobem leczenia próchnicy u wrażliwych pacjentów oraz dzieci, dla których wizyta u dentysty jest ogromnym przeżyciem. Poza tym mały pacjent myje zęby niedokładnie, dlatego ważne jest, by jak najwcześniej zabezpieczyć przed próchnicą wyrzynające się zęby stałe. Ozonowanie i regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają zachować zdrowe zęby i piękny uśmiech naszych pociech przez wiele lat. Ponadto ozon wykazuje dużą skuteczność w leczeniu bólu poekstrakcyjnego, opryszczki i trudno gojących się ran. Co ważne terapię można bezpiecznie stosować nawet u kobiet w ciąży. Leczenie próchnicy ozonem przynosi naszym pacjentom wiele korzyści. Priorytetem jest uniknięcie bólu i stresu towarzyszącego tradycyjnemu leczeniu. Ponadto zatrzymanie postępu próchnicy pozwala w przyszłości uniknąć nieprzyjemności związanych z „borowaniem”.

Fluoryzacja

Jest to zabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę, dzięki czemu są one bardziej odporne na kwasy i bakterie powodujące próchnicę. Ponadto fluor powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów (scalingu).

Lapisowanie

Lapisowanie (impregnacja) jest metodą leczenia próchnicy na dużych i płaskich powierzchniach, gdy wypełnienia mają małe szanse się utrzymać. Metodą leczenia, którą można uznać za alternatywę dla lapisowania jest ozonoterapia.

Stomatologia dziecięca Warszawa, ul. Bukowińska 22a lok. 11u
Zapraszamy!

Opinie o leczeniu stomatologii dziecięcej w Wellness Dentica

Marcin i Magdalena Rusinowscy

Korzystamy z usług Wellness Dentica całą rodziną. Nasze dzieci - Maksymilian i Maja są prowadzone przez lekarzy z tej kliniki od wczesnego dzieciństwa i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Podoba nam się bardzo to,  że w klinice stosuje się bardzo dobre materiały i technologie.

Marcin i Magdalena RusinowscyLeczenie: zachowawcze, stom. dziecięca, implanty, protetyka
Dorota Zyskowska z córką Oliwią

Dzięki temu, że jesteśmy pacjentami Wellness Dentica, moja córeczka Oliwia w ogóle nie wie co to strach przed dentystą. Są tam lekarze którzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Ale chodzi ie tylko o to. Dzięki poradom, jakie tam dostajemy przy wizytach kontrolnych, Oliwka ma w porównaniu z rówieśnikami bardzo zdrowe zęby i nie trzeba dużych interwencji. Ja nie miałam kiedyś tak dobrych dentystów i było trochę leczenia...

Dorota Zyskowska z córką Oliwią Leczenie: zachowawcze i stom. dziecięca