Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to ważny obszar naszej działalności. W klinice Wellness Dentica w Warszawie znajdziecie Państwo dentystów wyspecjalizowanych w pedodoncji, czyli stomatologii dziecięcej. Błędne przekonanie, że zęby mleczne nie wymagają stałej opieki stomatologicznej może rzutować na kondycji i zdrowiu uzębienia stałego, które towarzyszyć ma człowiekowi przez całe życie.Kompleksowo zajmujemy się więc zębami mlecznymi i stałymi, nie tylko lecząc próchnicę, ale także przeprowadzając zabiegi profilaktyczne, takie jak fluoryzacja czy lakowanie bruzd. Uczymy dzieci techniki prawidłowego czyszczenia zębów, wyboru odpowiednich past i szczoteczek do zębów.

 

Stomatologia dziecięca wymaga cierpliwości. My ją mamy

Nasi stomatolodzy wyróżniają się odpowiednim podejściem do małych pacjentów. Za każdym razem dokładają starań, aby wizyta dziecka przebiegała w wesołej atmosferze i została zapamiętana jako miłe wydarzenie. Dlatego zapraszamy maluchy na wizyty adaptacyjne, podczas których dziecko może poznać klinikę, gabinet i oswoić się ze stomatologiem. Na ogół wizyta adaptacyjna kończy się na krótkiej rozmowie, czasem na zabiegu fluorowania zębów lakierem zapobiegającym powstawaniu próchnicy.

 

 Gabinety przyjazne dzieciom

Stomatologia dziecięca dysponuje szeregiem metod podnoszących komfort małych pacjentów podczas zabiegów. Obecnie powszechnie stosowany jest gaz rozweselający (podtlenek azotu), który jest absolutnie bezpieczny, ma działanie krótkotrwałe, a skutecznie uspokaja. Dzięki temu stomatolog może skutecznie przeprowadzić zabieg, bez narażania dziecka na przykre doznania.

W stomatologii dziecięcej stosuje się także różne formy motywowania dzieci do systematycznych wizyt u dentysty. Stąd powszechne nagradzanie upominkami dzielnych pacjentów. Pamiętajmy, że dziecko leczone nie na siłę, lecz w miłej atmosferze i bezboleśnie, chętniej będzie odwiedzało stomatologa w przyszłości. Obecne metody leczenia pozwalają wykonać każdy zabieg w znieczuleniu miejscowym, a sam moment podawania znieczulenia.

stomatologia dziecięca Warszawa

W ramach stomatologii dziecięcej proponujemy m.in.:

Badanie

Podczas badania lekarz sprawdza uzębienie dziecka pod kątem ewentualnych ognisk próchnicy i ubytków do leczenia. Sygnalizuje także ewentualnie zaobserwowane problemy ortodontyczne zalecając wtedy kontakt z ortodontą.

Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Sedacja gazem rozweselającym wywołuje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Ta przyjazna i bardzo bezpieczna metoda znoszenia lęku szczególnie zalecana jest dla dzieci, gdyż wykazują one szczególny brak tolerancji na stres i ból. Jednocześnie bardzo wdzięcznie reagują na podtlenek azotu – śniąc o bajecznych przygodach, lataniu lub dryfowaniu w wodzie, w powietrzu, w chmurach lub w kosmosie.

Przemiana, jaka zachodzi w zachowaniu trudnego dziecka, jest wprost trudna do uwierzenia: wielu małych pacjentów nie obawia się już kolejnych wizyt u stomatologa. Podtlenek azotu jest całkowicie bezpieczny dla dzieci i przestaje działać w chwili przerwania podawania.

Znieczulenie The Wand

THE WAND to urządzenie wyposażone w mikroprocesor, który steruje prędkością podawania znieczulenia. To nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina długopis.Środek znieczulający deponowany jest bardzo wolno, co pozwala wyeliminować uczucie bólu i rozpierania. Dzięki temu wykonane znieczulenie jest precyzyjne, skuteczne i bezpieczne.

Ozonoterapia

Ozonoterapia polega na kontrolowanym wykorzystaniu silnych właściwości utleniających ozonu, który eliminuje bakterie powodujące zmiany w zębach.

Ozonator pobiera tlen z powietrza i zamienia go w ozon, który podawany jest specjalnym rękawem na chory ząb. Cały zabieg trwa kilkanaście sekund i pozwala usunąć 99,9% bakterii próchnicowych. Ponadto po zabiegu pacjenci otrzymują specjalne preparaty stymulujące remineralizację szkliwa. W przypadku próchnicy korzeni i bruzd remineralizacja i twardnienie następuje najczęściej w ciągu 4-12 tygodni.

Ozonoterapia jest doskonałym sposobem leczenia próchnicy u wrażliwych pacjentów oraz dzieci, dla których wizyta u dentysty jest ogromnym przeżyciem. Poza tym mały pacjent myje zęby niedokładnie, dlatego ważne jest, by jak najwcześniej zabezpieczyć przed próchnicą wyrzynające się zęby stałe. Ozonowanie i regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają zachować zdrowe zęby i piękny uśmiech naszych pociech przez wiele lat. Ponadto ozon wykazuje dużą skuteczność w leczeniu bólu poekstrakcyjnego, opryszczki i trudno gojących się ran. Co ważne terapię można bezpiecznie stosować nawet u kobiet w ciąży. Leczenie próchnicy ozonem przynosi naszym pacjentom wiele korzyści. Priorytetem jest uniknięcie bólu i stresu towarzyszącego tradycyjnemu leczeniu. Ponadto zatrzymanie postępu próchnicy pozwala w przyszłości uniknąć nieprzyjemności związanych z „borowaniem”.

Fluoryzacja

Jest to zabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę, dzięki czemu są one bardziej odporne na kwasy i bakterie powodujące próchnicę. Ponadto fluor powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów (scalingu).

Lapisowanie

Lapisowanie (impregnacja) jest metodą leczenia próchnicy na dużych i płaskich powierzchniach, gdy wypełnienia mają małe szanse się utrzymać. Metodą leczenia, którą można uznać za alternatywę dla lapisowania jest ozonoterapia.

Stomatologia dziecięca Warszawa, ul. Bukowińska 22a lok. 11u
Zapraszamy!

Opinie o leczeniu stomatologii dziecięcej w Wellness Dentica

Marcin i Magdalena Rusinowscy

Korzystamy z usług Wellness Dentica całą rodziną. Nasze dzieci - Maksymilian i Maja są prowadzone przez lekarzy z tej kliniki od wczesnego dzieciństwa i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Podoba nam się bardzo to,  że w klinice stosuje się bardzo dobre materiały i technologie.

Marcin i Magdalena RusinowscyLeczenie: zachowawcze, stom. dziecięca, implanty, protetyka
Dorota Zyskowska z córką Oliwią

Dzięki temu, że jesteśmy pacjentami Wellness Dentica, moja córeczka Oliwia w ogóle nie wie co to strach przed dentystą. Są tam lekarze którzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Ale chodzi ie tylko o to. Dzięki poradom, jakie tam dostajemy przy wizytach kontrolnych, Oliwka ma w porównaniu z rówieśnikami bardzo zdrowe zęby i nie trzeba dużych interwencji. Ja nie miałam kiedyś tak dobrych dentystów i było trochę leczenia...

Dorota Zyskowska z córką Oliwią Leczenie: zachowawcze i stom. dziecięca