Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna – dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

W dzisiejszych czasach chirurgia stomatologiczna umożliwia nie tylko usuwanie, ale w znacznie większym zakresie utrzymanie zębów, objętych różnymi procesami chorobowymi. Wykonywane przez nas takie zabiegi, jak resekcje wierzchołków korzeni czy usuwanie torbieli pozwalają na uratowanie zębów, które w przeciwnym razie musiałyby zostać usunięte.

Znaczna część zabiegów polega na przygotowaniu pacjenta do dalszego leczenia specjalistycznego, np. protetycznego, czy ortodontycznego. Każdy zabieg wymaga niezwykłej precyzji i znajomości profesjonalnych technik chirurgicznych, dlatego współpracujemy z najlepszymi specjalistami chirurgii stomatologicznej.

W Klinice Wellness Dentica zatrudniamy specjalistów, którzy wykonują pełen zakres zabiegów chirurgicznych, począwszy od zwykłych ekstrakcji, aż do leczenia implantami. Nasi lekarze chirurdzy współpracują z ortodontami wykonując zabiegi niezbędne do dalszej części leczenia specjalistycznego, wykonują wiele zabiegów z pogranicza chirurgii i periodontologii oraz zajmują się przygotowaniem jamy ustnej do leczenia protetycznego.

Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu specjalistycznej komputerowej aparatury do znieczuleń miejscowych – The Wand. Gwarantuje ona unikalną, bezbolesną technikę znieczulania oraz gwarantowaną przez producenta sterylność podczas wykonywania znieczulenia. Istnieje także możliwość wykonania zabiegów w znieczuleniu ogólnym (narkozie) zwłaszcza w przypadku dłuższych zabiegów.

Powodzenie przebiegu leczenia i dobór optymalnej strategii postępowania zawsze idą w parze z dbałością o komfort psychiczny pacjenta. Leczenie chirurgiczne wywołuje u pacjentów obawy przed operacją, powikłaniami i bólem. Dlatego też każdorazowo pacjent jest przygotowywany do zabiegu. Lekarz tłumaczy dokładnie cały plan leczenia, poszczególne etapy, i możliwe następstwa. Przed operacją pacjent otrzymuje środki uspokajające, przeciwbólowe odpowiednie w danym przypadku leczenia. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Po leczeniu pacjent jest także otaczany szczególną opieką tak, by cały proces zakończył się sukcesem, a pacjent możliwie szybko doszedł do zdrowia.

W zakresie chirurgii stomatologicznej oferujemy następujące zabiegi:

 • ekstrakcje
 • ekstrakcje zębów mlecznych
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych
 • ekstrakcje ósemek
 • resekcje
 • dłutowanie zęba
 • podnoszenie dna zatoki
 • podcinanie wędzidełek
 • plastyka wyrostka
 • ekstrakcje zawiązków zęba
 • sterowana regeneracja kości

W ramach chirurgii proponujemy m.in.:

Konsultacja

Podczas badania lekarz sprawdza twoje uzębienie pod kątem ewentualnych problemów wymagających interwencji chirurgicznej.

Plan leczenia

Lekarz opracowuje plan i terminarz leczenia uwzględniając hierarchię problemów – od tych najpoważniejszych i wymagających szybkiej interwencji do tych mniej pilnych.

Chirurgiczne usunięcie zębów
Trudne ekstrakcje zębów zatrzymanych

Zajmujemy się trudnymi przypadkami zębów zatrzymanych, skupiamy się na rozwiązaniu problemu przy wykorzystaniu najnowszych i najefektywniejszych metod.

Chirurgiczne podcięcie wędzidełka (osoby dorosłe)

Zabiegi podcięcia wędzidełka wykonujemy zarówno w przypadku dzieci jak i osób dorosłych.

Odbudowa kości

Współczesna medycyna daje nam możliwości rekonstrukcji tkanki kostnej – warto z tego skorzystać, gdy wymaga tego sytuacja.

Laser biostymulacyjny

Opinie o leczeniu chirurgicznym w Wellness Dentica

Zenon Żelepień

Miałem poważne problemy, które wymagały interwencji chirurgicznej oraz zastosowania implantów. W Wellness Dentica udało się je wszystkie rozwiązać i to tak, że nie wydałem na to majątku, choć miałem na początku takie obawy. Bardzo pomaga w tym przemyślana praca lekarzy i fakt, że ustala się z pacjentem jak będzie wyglądać leczenie - co ma do wyboru, jakie jest ryzyko tańszych rozwiązań i jakie koszty.

Zenon Żelepień Leczenie: chirurgia, implanty, protetyka