Ortodoncja: czym się różni aparat lingwalny od innych?

Nie każdy pacjent wie, co to jest aparat lingwalny. Ale zna je na pewno każdy dobry ortodonta Warszawa to miasto w którym zakłada się ich najwięcej. Dlaczego? Na pewno ma na to wpływ wyższa cena tych aparatów w porównaniu z innymi.

Jeśli ktoś może sobie jednak pozwolić na dodatkowy wydatek – warto zapytać swojego ortodontę o
aparat lingwalny, dla którego funkcjonuje też nazwa „aparat językowy”.

Ortodontyczny aparat lingwalny jest zakładany na wewnętrznej stronie zębów. To powoduje, że jest niewidoczny dla innych. Prawidłowo założony aparat językowy nie daje się zauważyć nawet jeśli nosząca go osoba mówi albo uśmiecha się bardzo szeroko.

 

Dobry ortodonta w Warszawie musi mieć w ofercie aparat lingwalny

Dobrzy ortodonci w Warszawie, którzy pracują dla wymagających ortodonci w Warszawie, salon ortodontycznypacjentów muszą opanować zakładanie aparatów językowych. Dlaczego? W przeciwnym wypadku mogą stracić wielu klientów, którzy z różnych przyczyn chcą prezentować naturalny uśmiech. Aparat lingwalny będzie więc dobrym wyborem dla aktorów, piosenkarzy, osób często występujących publicznie, menedżerów i sprzedawców reprezentujących firmy na spotkaniach z kontrahentami, a także dla kelnerów, recepcjonistek, hostess czy modelek.

Zobacz ofertę na aparaty ortodontyczne!

 

Czym różni cię leczenie z użyciem aparatu lingwalnego?

Aparat językowy to nie tylko różnica estetyczna. W wielu przypadkach pozwala na skrócenie czasu leczenia. Wynika to z większej siły, którą ten aparat działa na uzębienie. Dzieje się tak dlatego, że w systemie lingwalnym, zamki są montowane blisko tzw. „centrum oporu” zęba. Korygowanie zgryzu przebiega zatem szybciej, ale także, co ważne, rzadziej powoduje ból niż np. aparaty samoligaturujące lub tradycyjne. Na cenę ma też wpływ droższe i bardziej pracochłonne przygotowanie zamków. Z tego powodu i aparat lingwalny cena potrafi być zróżnicowana, bo zamki są  na ogół przygotowywane w pracowni, skąd trafiają dopiero do gabinetu, gdzie są sklejane.

 

Aparaty lingwalne – złoto z irydem

Jednym z najbardziej renomowanych systemów zamków aparatów lingwalnych są zamki Incognito. Są one produkowane ze stopu złota z domieszką irydu. Są one w pełnym tego słowa znaczeniu dobierane indywidualnie do pacjenta, dzięki czemu są szczególnie wygodne i tak wyprofilowane. Aparat lingwalny Warszawa to rozwiązanie, które ma dawać, jak największy komfort użytkowania.

 

W Wellness Dentica proponujemy Państwu aparaty lingwalne Incognito – jednego z liderów światowego rynku aparatów językowych. Wellness Dentica: dobry ortodonta Warszawa Mokotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Obowiązkowe są pola oznaczone symbolem *